Як налаштувати стрічку новин у Facebook

Фото: techcrunch.com

Ваша новинна стрічка у Facebook нагадує «Однокласники» завдяки кулінарним рецептам та «цікавим» посиланням від ваших френдів? Змініть це негайно, інакше можете пропустити щось дійсно цікаве. Навіть якщо вам подобаються просто «магнітні» відео, як приготувати пиріг, вам все одно варто прочитати цей текст!

У середньому людина за день витрачає 35 хвилин на гортання Facebook. На соціальні мережі ми витратимо близько 5 років життя, за дослідженням маркетингової агенції Mediakix. Для того, щоб час, проведений у цій соцмережі не був цілком позбавлений користі, варто налаштувати стрічку новин «під себе».

Як Facebook формує News Feed

  1. Facebook аналізує всю інформацію, яку публікують сторінки, на які ви підписані, та ваші друзі.
  2. Ресурс аналізує інформацію про контент:
  • час публікації, наскільки це актуально;
  • хто опублікував (зв’язок з акаунтом, наскільки часто взаємодієте);
  •  наскільки якісне інтернет-підключення зараз (наприклад, у місті без 3G – ви не побачите на мобайлі довгих адаптованих відеороликів);
  •  з яких девайсів та операційних систем користуєтеся Facebook;
  •  наскільки контент може бути проблемним (аналіз на предмет жорстокості, клікбейту, спаму)

3. На снові вищезгаданої інформації Facebook робить передбачення, яка ймовірність того, що ви приховаєте або поскаржитеся на цей пост. Далі десятки таких передбачень зважують і формують Relevance Score.

Після останніх заяв Марка Цукерберга додається ще кілька важливих моментів, що впливатимуть на формування вашої новинної стрічки. Якщо раніше лайк/реакція були в пріоритеті серед наявних взаємодій, тепер їхнє місце займе коментар.

Як вплинути на формування стрічки

Заповніть профіль. Додайте або видаліть інтереси, місця, які ви відвідали, музику та фільми, які до вподоби. Загалом, все що Facebook пропонує заповнити.

Додайте пріоритети. У налаштування ви можете позначити сторінки, пости яких хочете бачити на початку вашої стрічки. Також можете цілеспрямовано зайти на цікаві сторінки та провзаємодіяти з їхніми постами (постате лайк, сердечко або іншу реакцію чи прокоментувайте пост, що зачепив).

Як налаштувати пріоритети у стрічці

Сторінку у пріоритети можна додати і коли ви перебуваєте на ній.

Почистіть друзів. Видаліть незнайомих вам людей, які постять нецікаві публікації. А якщо хочете зберегти карму, можете відписатися від новин друзів або сторінок на 30 днів (вони про це не дізнаються).

Чи можливо жити без стрічки новин FB?

Цілком. В медіа побільшало матеріалів про шкоду надмірної кількості інформації для здоров’я людини. Тому життя без бездумного скролінгу стрічки буде більш корисним і, можливо,цікавішим.

Наприклад, студент-журналіст Тарас Співак вирішив повністю відмовитись від стрічки, коли почав вивчати вплив соціальних мереж на психіку людини для курсової роботи. Він відписався від усіх, на кого був підписаний (це зайняло близько 30 хвилин). Спочатку було незвично, проте згодом Тарас звик до порожньої стрічки.

«Я не користуюся стрічкою вже майже два місяці і не відчуваю, що втрачаю що-небудь. Події можна подивитися на окремій сторінці, а спілкуватися по роботі – у месенджері. Перший тиждень за звичкою відкривав Facebook на телефоні, але коли бачив, що стрічка пуста – закривав», — пише він у статті для «The Village Україна».

Стрічку хлопець замінив новинними сайтами. За подіями в житті друзів слідкує через Instagram.

За новинами зручно слідкувати із сервісом Feedly. Знаходьте у пошуку сайти, що цікавлять, підписуйтесь і обирайте те, що потрібно.

Підписуйтесь на Lifeline у Telegram, Facebook і Twitter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *