В Україні хочуть запровадити здобуття вищої освіти на роботі

Завод Fujikura Automotive Ukraine Lviv // Фото: zik.ua

Міністерство освіти і науки планує впровадити систему дуального навчання, що дозволить здобувати вищу освіту і працювати та отримувати заробітню платню водночас.

Як пояснили у МОН, дуальне навчання, це не проходження практики, а саме навчання, яке студент проходить на робочому місці. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань.

«Одна з найважчих проблем української вищої освіти – це відірваність від ринку праці. Ми зараз, наприклад, випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів, вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього», — заявив перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

Він додав, що для впровадження такої системи необхідні серйозні законодавчі зміни. У 2018-му році МОН планує завершити основну роботу з правового забезпечення процесу.

Окрім змін до законодавства, українські виші мають знайти підприємства, які готові не лише брати студентів на роботу, а й організувати навчальний процес на робочому місці.

Наразі Міністерство освіти і науки вивчає досвід 7 країн, які змінили законодавство та успішно впровадили дуальне навчання.

Підписуйтесь на Lifeline у Telegram, Facebook і Twitter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *